Dr. Puskás András
+36 20 460 1512

Dr. Kelecsényi Aida

+36 20 386 4421

FAMÍLIA FOGÁSZAT

A BÁTOR ÉS ELÉGEDETT MOSOLYÉRT

a13b0v3 rendelo_aida rendelo_andras

Mi a fogorvosi implantátum?

A fogorvosi impantátum olyan bioanyagból készített műgyökér, amelyet az elvesztett fogak helyére ültetnek be a fogpótlás viselése céljából. Anyaga a legtöbb esetben tiszta, ötvözetlen titán, ezt az anyagot teljes mértékben elfogadja az élő szervezet.

Mit nyújt az implantáció a hagyományos fogpótlással szemben?

Rövid sorközi foghiányok esetén implantátumok alkalmazásával az elveszett fog gyökerének pótlása révén készíthető el a fogmű, míg a hagyományos módszerekkel a pótlás csak a szomszédos ép fogak lecsiszolása árán valósítható meg.
Az implantátum lehetőséget nyújt rögzített pótlás készítésére olyankor is, amikor a rágófogak elvesztése miatt hagyományos fogorvosi módszerekkel csak részleges kivehető pótlás készítésére volna mód.
Ezekben az esetekben az implantátumos fogpótlás nagyobb stabilitást és jobb rágóképességet biztosít, valamint a teljes biztonságérzet mellett kiváló esztétikai hatást nyújt. Mindezen hatások együttesen a fogbetegek életminőségének javítását szolgálják.Implantátum

Teljes foghiány esetén az implantátum mint pillér többféle módon is felhasználható a fogpótlás rögzítésére vagy megtámasztására.
Egyrészt a rajtuk elhorgonyzott rögzítőelemek segítségével az implantátumok a kivehető pótlások helybentartására szolgálhatnak (ún. göbfejű retenziók vagy retenziós rudazat segítségével), másrészt kellő számú implantátum beültetése esetén rögzített pótlás (körhíd vagy ún. overdenture pótlás) is készíthető.
A saját fogakra és / vagy implantátumokra elkészített pótlás rögzítése hagyományos módon beragasztással vagy a fogorvos által eltávolítható csavarozással történhet.

Kinek javasolható ez a megoldás?

Minden olyan páciensnek, akinél kizáró okok nem állnak fenn és aki ezt a megoldást választja. Csak azoknak javasolható az implantátumos fogpótlás készítése, akinél a száj tisztasága megfelelő és készek a kezelőorvos által javasol szájhigiéniás szabályok betartására.

A sikeresség szempontjából rizikófaktornak tekinthető a túlzott alkoholfogyasztás, a drogfüggőség és az erős dohányzás. Bizonyos betegségek is csökkenthetik az implantáció sikerességét, pl. nem kezelt cukorbetegség, súlyos szív- és érrendszeri betegségek stb. Az állcsont növekedésének befejezése előtt szintén nem végezhető implantáció. Adott esetben kérje a kezelőorvosa, háziorvosa véleményét.

 
high school diploma